LQP02TQ2N4C02D
Description
FIXED IND 2.4NH 370MA 400 MOHM
DataSheet
LQP02TQ2N4C02D PDF
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:2.4 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):370 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):400mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:13GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.009" (0.23mm)