ER1641-681JM
Description
FIXED IND 680NH 420MA 450 MOHM
DataSheet
ER1641-681JM PDF
Type:Molded
Material - Core:Phenolic
Inductance:680 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):420 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):450mOhm Max
Q @ Freq:42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:190MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)