
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 110 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-114JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 557MA 1.3 OHM
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH
FIXED IND 5.6UH 185MA 2.6 OHM
FIXED IND 6.8UH 1.7A 84.3 MOHM
CONN HEADER VERT 2POS 2MM
FIXED IND 110UH 150MA 3.6 OHM TH
CONN DIRECT TO CABLE STR 50 OHM