
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008HS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 350 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.15Ohm |
| Q @ Freq: | 25 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 55MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1008HS-332EJFS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM SMD
FIXED IND 1.2MH 200MA 10 OHM TH
FIXED IND 12UH 4A 18 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVDS
FIXED IND 3.3UH 350MA 1.15 OHM
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V
CONN RCPT MALE 2POS GOLD CRIMP