MND-04CZI6R8M-XB-RU
Description
FIXED IND 6.8UH 3.9A 74.1 MOHM
DataSheet
MND-04CZI6R8M-XB-RU PDF
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.9 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):74.1mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)