S0402-33NH1D
Description
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
DataSheet
S0402-33NH1D PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:33 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):370mOhm Max
Q @ Freq:23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:2.35GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)