100R-470M
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47NH 360MA 120 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
100R-470M PDF
Type Description
Series:100R
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:47 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):360 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:250MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Features:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.065" (1.65mm)