1008CS-150EKTS
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15NH 1A 110 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
1008CS-150EKTS PDF
Type Description
Series:1008CS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:15 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):110mOhm
Q @ Freq:50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:2.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):0.080" (2.03mm)