
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMDLA7030S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 12A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12.1mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMDLA7030S-1R5MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM
FIXED IND 330NH 100MA 3.8 OHM
DC DC CONVERTER 5V 8W
FIXED IND 5UH 9.5A 10.8 MOHM SMD
IND 1.5UH 9A 12.1MOHM SMD
DP11 HOR 15P NDET 30P M7*7MM