
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-7832 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 540mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 362mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM7832RG151L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 520MA 1.15 OHM
FIXED IND 68UH 520MA 1.108 OHM
FIXED IND 52UH 5A 25 MOHM SMD
CAP CER 0.018UF 25V Y5V 0603
FIXED IND 2.2UH 1.25A 160 MOHM
FIXED IND 6.8UH 5.4A 26 MOHM SMD
FIXED IND 150UH 1.4A 362 MOHM