
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICRO-PAC PLUS™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Molybdenum Permalloy(MPP) |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 520 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 540mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.108Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3900 |
Current price of MP2A-680-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 52UH 5A 25 MOHM SMD
FIXED IND 680NH 5.5A 6 MOHM SMD
FIXED IND 330NH 780MA 200MOHM TH
CAP CER 0.68UF 200V X7R 1812
FIXED IND 68UH 520MA 1.108 OHM
ADJ PWR RES 820M OHM 200W CHAS
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V