
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH4D16 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 470 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 440mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 680mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDRH4D16NP-470MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.3NH 1.3A 80 MOHM SMD
FIXED IND 750UH 6.4A 150 MOHM TH
FIXED IND 2.7UH 535MA 280 MOHM
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 80POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 12V 75W
FIXED IND 47UH 470MA 680 MOHM