PD104R-683K
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 940MA 220 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PD104R-683K PDF
Type Description
Series:PD104R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):940 mA
Current - Saturation (Isat):940mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):220mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)