
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 20 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 108Ohm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510R-96F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 1.29A 120 MOHM
FIXED IND 33UH 8.5A 23.8 MOHM TH
FIXED IND 180UH 240MA 9.5 OHM TH
FIXED IND 330UH 390MA 2.51 OHM
CONN HEADER VERT 58POS 2.54MM
RES SMD 324 OHM 1% 1/8W 0805
FIXED IND 1MH 20MA 108 OHM SMD