MND-07CZI1R5M-XB-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 15A 8.36 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MND-07CZI1R5M-XB-RU PDF
Type Description
Series:XB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):15 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):8.36mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.295" L x 0.283" W (7.50mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)