
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 157 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 157mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 16Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922R-40K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 3.5A 40 MOHM TH
FIXED IND 220NH 274MA 210 MOHM
FIXED IND 2.7UH 1.011A 120 MOHM
DIODE ZENER 0.4W
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP
FIXED IND 1.8MH 157MA 16 OHM SMD
OPTION CARD INPUT ANALOG