
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9406 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 124 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 14Ohm Max |
| Q @ Freq: | 42 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal, 4 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.375" W (12.70mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.375" (9.53mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 9406-42 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 500UH 3.4A 131 MOHM TH
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD
FIXED INDUCTOR
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
DIODE ZENER 11V 200MW SOD323
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.1A SSM
FIXED IND 330UH 124MA 14 OHM TH