
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IDCP-3916 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 350 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.53Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 |
Current price of IDCP3916ER471M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 230MA 2.2 OHM TH
FIXED IND 820NH 695MA 260 MOHM
FIXED IND 82UH 196MA 3.2 OHM SMD
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
FIXED IND 1.2UH 335MA 900 MOHM
FIXED IND 470UH 350MA 1.53 OHM
CONN SMB PLUG STR 50 OHM CRIMP