
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0925R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 106 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 106mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 57 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0925R-103J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 155MA 8.1 OHM TH
FIXED IND 10UH 3.83A 70 MOHM SMD
FIXED INDUCTOR
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 12V 75W
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH
HUB(FOR AC MOTOR DRIVES) 220