
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 106 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 47 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 106-390J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.6NH 1.9A 31 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 4.6A 22 MOHM SMD
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL
XTAL OSC SO 166.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 39NH 1.2A 70 MOHM SMD
CONN SMP 50OHM RA FOR RG 405/.08