ER1641-184KS
Description
FIXED IND 180UH 135MA 4.4 OHM TH
DataSheet
ER1641-184KS PDF
Type:Molded
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):135 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.4Ohm Max
Q @ Freq:55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)