
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 511 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 430 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.43 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 110mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 315MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 511-12J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 808MA 230 MOHM
FIXED IND 10UH 4.5A 27 MOHM TH
FIXED IND 1.8UH 1.18A 290 MOHM
DC DC CONVERTER 12V 100W
FIXED IND 430NH 1.43A 110 MOHM