
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHB |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 35.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 2.000" Dia (50.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.500" (38.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16 | ||
| 112 |
Current price of IHB6BV6R8M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 400MA 520 MOHM
FIXED IND 27MH 35MA 308 OHM SMD
FIXED IND 430NH 650MA 350 MOHM
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 6.8UH 35.5A 3 MOHM TH