
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 180 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.3Ohm |
| Q @ Freq: | 32 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.031" W (1.40mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HM-121EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 9.1A 12 MOHM SMD
FIXED IND 18UH 2.15A 90 MOHM SMD
FIXED IND 390UH 40MA 35 OHM SMD
DC DC CONVERTER 52V 75W
DC DC CONVERTER 2.5V
RES MF 1/4W 1% AXIAL
FIXED IND 120NH 180MA 1.3 OHM