
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5500 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 9.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7.02A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.080" L x 0.510" W (27.44mm x 12.96mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of 5500-682J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 2.15A 90 MOHM SMD
FIXED IND 390UH 40MA 35 OHM SMD
FIXED IND 390NH 670MA 180 MOHM
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
RES MF 0.6W 1% AXIAL
FIXED IND 6.8UH 9.1A 12 MOHM SMD