
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 670 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 180mOhm Max |
| Q @ Freq: | 44 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-391KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 8A 23 MOHM TH
FIXED IND 620NH 495MA 600 MOHM
FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 40V 25W
FIXED IND 390NH 670MA 180 MOHM