
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 620 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 495 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | 28 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 275MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of ER1025-15JR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH
FIXED IND 3.9UH 1.12A 135 MOHM
FIXED IND 390UH 380MA 2.73 OHM
RES 1.21K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
DC DC CONVERTER 7.5V 50W
FIXED IND 620NH 495MA 600 MOHM
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM