
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2256R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 380 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 380mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.73Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2256R-32K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.2NH 760MA 83 MOHM
FIXED IND 27UH 1.48A 179 MOHM TH
FIXED IND 150UH 140MA 6.432 MOHM
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
RES 246K OHM 0.1% 1/8W 1206
FIXED IND 390UH 380MA 2.73 OHM