CR0603-JW-300ELF
VIGOR # :
45662
Description
RES SMD 30 OHM 5% 1/10W 0603
DataSheet
CR0603-JW-300ELF PDF
Part Status:Active
Resistance:30 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)