
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 91 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 45MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510R-48K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 300NH 985MA 130 MOHM
FIXED IND 82UH 278MA 5.6 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 10UH 91MA 5.7 OHM SMD