
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTKM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 75 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 45mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.820" Dia (20.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.400" (10.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of PTKM75-121H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 430NH 1.225A 120 MOHM
FIXED IND 4.7UH 175MA 3.1 OHM
FIXED IND 82UH 580MA 600 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
FIXED IND 75UH 3.9A 45 MOHM TH
MEMS OSC 2520 20PPM
AMPLIFIER