
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SURFCOIL® GLA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 110 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 13 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of GLA2R205 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 1.53A 241 MOHM
FIXED IND 4.7UH 3.5A 81MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 160MA 3.8 OHM
CAP CER 0805 1.2NF 16V ULTRA STA
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 0603
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412
FIXED IND 2.2UH 110MA 3.2OHM SMD