
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-5832 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.71 A |
| Current - Saturation (Isat): | 900mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 236mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM5832PJ560L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 62MA 12 OHM SMD
FIXED IND 3UH 15A 1.43 MOHM SMD
FIXED IND 200UH 3A 80 MOHM TH
CONN HEADER SMD 12POS 1.27MM
DIN TERM BLK SPRING FUSE 5X25MM
DC DC CONVERTER 8V 100W
FIXED IND 56UH 1.71A 236 MOHM