
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 106 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 425 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 550mOhm Max |
| Q @ Freq: | 42 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 170MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 106-561J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2MH 100MA 13 OHM TH
FIXED IND 2.2UH 485MA 950 MOHM
FIXED IND 680UH 230MA 4.63 OHM
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
DC DC CONVERTER 5V 2W
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
FIXED IND 560NH 425MA 550 MOHM