
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH3D16/HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.7 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 51mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDRH3D16/HPNP-1R7NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 58A 0.29 MOHM
FIXED IND 250UH 3.5A 88 MOHM TH
FIXED IND
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT
FIXED IND 1.7UH 2.4A 51 MOHM SMD