
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2534R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 16.6 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 605Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 79kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 140kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 79 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.345" (8.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2534R-70L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12NH 400MA 350MOHM SMD
FIXED IND 12UH 1.6A 200 MOHM TH
FIXED IND 220UH 64MA 11 OHM TH
CAP CER 0805 360PF 10V ULTRA STA
FIXED IND 82MH 16.6MA 605 OHM TH
CONN RCPT MALE 2P GOLD WIRE LEAD
DTS23H17-06SN