
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0925R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 64 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 20mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 11Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0925R-224J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 350MA 1 OHM SMD
FIXED IND 51NH 475MA 300 MOHM
FIXED IND 33UH 2.17A 75 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
IC ANY FREQ ANY OUT XTAL 20QFN
MEMS OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 220UH 64MA 11 OHM TH