
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0925R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 136 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 136mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 53 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0925R-472K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 1.168A 110 MOHM
FIXED IND 4.7MH 510MA 3.79 OHM
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
DC DC CONVERTER 12V 2W
RES 47 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
FIXED IND 4.7UH 136MA 2.4 OHM TH