
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PL94XX |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 800mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 478mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.410" L x 0.410" W (10.41mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.132" (3.35mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 180 |
Current price of PL9419 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 30NH 600MA 150 MOHM
FIXED IND 2.7UH 350MA 1.05 OHM
FIXED IND 8.2MH 57MA 119 OHM SMD
TVS DIODE 10V 17V DO214AA
CONN PLUG MALE 9POS GOLD CRIMP
FIXED IND 120UH 800MA 478 MOHM
EGT 4 SPOT SW ON-OFF-MO