
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 130 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 61 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of ER1025-71JM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 1.97A 257 MOHM
FIXED IND 1.2UH 335MA 900 MOHM
FIXED IND 330NH 952MA 220 MOHM
FIXED IND 390UH 171MA 5.64 OHM
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 130UH 61MA 15 OHM TH
LED COB 6500K COOL WHT RECTANGLE