
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQP02 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Thick Film |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 0.8 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 630 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 16.6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.23mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of LQP02TQ0N8C02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 1.26A 106 MOHM
FIXED IND 330UH 200MA 6.36OHM SM
FIXED IND 820NH 370MA 590 MOHM
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
RES MF 1/2W 1% AXIAL
FIXED IND 0.8NH 630MA 150 MOHM