
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRN4018 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 210mA |
| Shielding: | Semi-Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.36Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SRN4018-331M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 370MA 590 MOHM
FIXED IND 330UH 31MA 47 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 745MA 210 MOHM
CRYSTAL 35.3280MHZ 10PF SMD
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 330UH 200MA 6.36OHM SM
TAPE MARKING ORANGE 2"X 36YDS