
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1840R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 324 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1840R-34J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 12.2A 8.9 MOHM
FIXED IND 6.8UH 2.61A 58 MOHM TH
FIXED IND 10UH 16A 12 MOHM TH
FIXED IND 330NH 490MA 210 MOHM
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
FIXED IND 15UH 324MA 1.2 OHM TH