
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 60mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 52MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470R-11K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 10A 6 MOHM SMD
FIXED IND 1.3UH 815MA 120 MOHM
FIXED IND 4.3NH 885MA 90 MOHM
FIXED IND 6.8UH 8.6A 20 MOHM TH
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM
FIXED IND 6.8UH 3A 60 MOHM TH
DC DC CONVERTER 72V 150W