
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1330R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 239 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 75MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1330R-36G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 140MA 6.6 OHM SMD
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 143MA 2.3 OHM
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 8SMD
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 10.16MM
FIXED IND 10MH 1.8A 1.16 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 239MA 1.2 OHM