
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ES, T Type |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 15mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.240" W (6.30mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of EST0645T3R3NDGA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 1.53A 66 MOHM TH
FIXED IND 47UH 2.4A 97 MOHM SMD
FIXED IND 390NH 1.2A 140 MOHM TH
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
RES 54.2K OHM 1% 1/4W 1206
FIXED IND 3.3UH 4A 15 MOHM SMD
CONN PLUG FMALE 5POS GOLD CRIMP