
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 260 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 195mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512-104F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 17.6UH 10.9A 12.3 MOHM
FIXED IND 180NH 3A 30 MOHM TH
FIXED IND 270UH 6.52A 56 MOHM TH
CAP CER 3300PF 500V X7R 0805
FIXED IND 100UH 260MA 6 OHM SMD
CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
WIRE DUCT 60X25MM 2M LENGTH SOLI