
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 310 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm |
| Q @ Freq: | 48 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-181EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 201MA 3.3 OHM TH
FIXED IND 470NH 405MA 630 MOHM
FIXED IND 330NH 550MA 250 MOHM
FIXED IND 180NH 310MA 1.5 OHM
HEATSHRINK BOOT R/A SZ74 BLACK
ROTARY ENCODER OPTICAL 500PPR
ROTARY ENCODER OPTICAL 360PPR