
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 24 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 135 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782-53G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 70MA 28 OHM SMD
FIXED IND 750UH 29MA 65 OHM TH
FIXED IND 82UH 162MA 3.9 OHM TH
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVDS
M55342E 25PPM 1505 312K 0.1% R T
FIXED IND 24UH 135MA 3.5 OHM TH
DC DC CONVERTER 10V 75W