
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4307 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 54 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 16mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 111Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 4307-685J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7MH 510MA 3.79 OHM
FIXED IND 680NH 685MA 320 MOHM
FIXED IND 560NH 185MA 450 MOHM
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
FIXED IND 6.8MH 54MA 111 OHM TH
8T 37C 37#22D PIN PLUG